ZÁKLADNÍ ŠKOLA

ŠKOLNÍ JÍDELNA

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Prázdniny – změny – proměny

Prázdniny – změny – proměny

Na ZŠ a MŠ v Osvračíně se neslo léto 2023 v duchu změn. Hlavním cílem změn bylo vytvořit pozitivní a podnětné prostředí pro žáky a předškoláčky naší školy i důstojné zázemí pro všechny zaměstnance.

1.krokem pro mě bylo jmenování ředitelkou. Ač zdejší škola nebyla prioritně v hledáčku mých zájmů, životní cesta se někdy kroutí tak, že se nestačíme divit. A stejně, jako když se na svých cestách dostanete do neznámých míst vy a objevujete příležitosti i krásy které okolí nabízí, zastavily se i mé kroky v místech, která jistě zasloužila mou pozornost a stala se mi výzvou.

Výzvu neznámého prostředí jsem přijala a vydala se na letní maraton – a to doslova. Naštěstí jsem neběžela sama. Velkou oporou mi byla rodina, která mě nejen podržela psychicky, ale strávila se mnou několikadenní směny montážemi nábytku i víkendová soustředění v budově školy. Obrovské díky patří všem telefonickým i osobním podporovatelům, které jsem nasbírala na krajských úřadech i v Domažlicích. Oceňuji trpělivost bývalé paní ředitelky, která byla a je mou 1. pomocí v nouzi. Děkuji všem zaměstnancům školy a „pracantům“ obce za vřelé přijetí a trpělivost spojenou s ochotou.

Skutečným povoleným dopinkem se mi však stala obec. Zjistila jsem, že žádný problém není neřešitelný a že kouzlo je v otevřenosti, komunikaci, lidskosti a ochotě táhnout za jeden provaz. Konec konců – „jde o děti“. Potvrdila se známá pravda: Je-li soulad mezi ředitelem a zřizovatelem, škola vzkvétá. Věřím, že nastavená spolupráce neochabne a společně vytvoříme takové prostředí, podmínky a příležitosti k výchově a vzdělávání zdejších dětí i dětí z okolí, na které budeme všichni s láskou vzpomínat.

Letošní prázdniny pro mě prázdninové příliš nebyly. Avšak poznala jsem plno nových příjemných lidí a našla v sobě netušené možnosti.

Bude to ještě dlouhá cesta, avšak na tuto cestu nejsem sama.

Pluhařová Jana