Paní učitelky z okolních škol se přijely inspirovat do ZŠ Osvračín: Téma čtenářské dílny na 1. stupni - 12. 6.

Na naší ZŠ se ve středu konala inspirativní událost, která přilákala pozornost pedagogů z okolních škol. Základní škola Osvračín otevřela své dveře a ve spolupráci s MAS Český les pozvala paní učitelky z okolí, aby se zúčastnily semináře zaměřeného na čtenářské dílny a jejich implementaci na 1. stupni základních škol.

Hlavním cílem této akce bylo představit osvědčené postupy, které využíváme k podpoře čtenářské gramotnosti mezi nejmladšími žáky. Paní učitelky z různých škol měly jedinečnou příležitost vyměnit si zkušenosti a diskutovat o nejlepších postupech, které by mohly zavést i ve svých třídách.

Program setkání zahrnoval praktické ukázky čtenářských dílen i čtenářské lekce. Paní učitelky si aktivity vyzkoušely na vlastní kůži a diskutovaly o tom, jak motivovat děti k četbě a jak jim pomoci vytvořit pozitivní vztah ke knihám. Celou dobu konání akce naplňovala velmi vřelá a příjemná atmosféra s tvůrčím potenciálem, který umožnil zúčastněným vrhat se do nových výzev. Děkuji za to.

Po praktických ukázkách následovala diskuze, kde si pedagogové mohli vyměnit názory a podělit se o své zkušenosti. Důležitou součástí setkání bylo shrnutí různých aspektů čtenářských dílen – od výběru vhodných knih přes metody motivace, strategie čtenářství až po sebereflexi žáků.

Setkání v ZŠ Osvračín bylo zúčastněnými hodnoceno pozitivně. Paní učitelky odjížděly s novými nápady a inspirací, které plánují implementovat ve svých školách. Věřím, že podobné setkání se bude opakovat i v budoucnu a přispěje k neustálému zlepšování kvality výuky na 1. stupni základních škol.

Akce v ZŠ Osvračín ukázala, jak důležité je sdílet zkušenosti a vzájemně se inspirovat. Čtenářské dílny jsou skvělým nástrojem pro rozvoj čtenářské gramotnosti a díky takovým setkáním mohou učitelé získávat nejen nové přátele mezi kolegy, ale i nové podněty na zlepšení své praxe.