Loučení s předškoláčky v MŠ: Pohádka, rytíř a nezapomenutelný den - 12. 6. 2024

V mateřské škole se ve středu konala slavnostní událost, při které jsme se loučili s našimi předškoláčky. Tento nezapomenutelný den byl plný emocí, radosti i slziček a zanechal krásné vzpomínky nejen dětem, ale i rodičům a pedagogům.

Celá akce byla zahájena projevem ředitelky, která srdečně přivítala všechny přítomné a poděkovala dětem za jejich úsilí a píli během celého předškolního období. Vyzdvihla důležitost tohoto okamžiku a popřála dětem mnoho úspěchů v jejich dalším vzdělávání.

Předškoláci museli nejprve prokázat své dovednosti a vědomosti prostřednictvím pohádkové zkoušky. Všichni se s úkolem popasovali na výbornou, a tak si zasloužili pasování na školáky. Tato zkouška byla nejen zábavná, ale také ukázala, jak mnoho se děti během svého pobytu v mateřské škole naučily.

Pasování proběhlo ve slavnostní atmosféře za účasti rytíře a jeho krásné družky. Paní učitelky předaly dětem šerpy, dárečky a rozlučkové listy. Tento okamžik byl pro všechny přítomné velmi dojemný a mnozí rodiče neudrželi slzičky dojetí.

Po slavnostním pasování následovala hostina. Na stole se objevily výtečné muffiny, které pro děti připravily naše kuchařky, a rychlé špunty tekly proudem. Děti si pochutnávaly na dobrotách a užívaly si společně strávený čas se svými kamarády.

Celou akci velkoryse sponzoroval pan Černý, který zajistil rytíře, brýle pro děti a navíc je pozval na zmrzlinu. Jeho štědrost a podpora udělaly z tohoto dne nezapomenutelnou událost pro všechny zúčastněné. Děkujeme.

Loučení s předškoláčky bylo plné emocí. Rodiče, pedagogové i děti si uvědomovali, že jedna důležitá životní etapa končí a nová začíná. Děti se tak rozloučily se svou mateřskou školou, aby se vydaly na další dobrodružství do základní školy.

Tento den byl plný radosti, dojetí a krásných vzpomínek. Díky skvělé organizaci a podpoře všech zúčastněných se podařilo vytvořit nezapomenutelnou událost, která zůstane dětem i rodičům ještě dlouho v srdci. Přejeme všem předškoláčkům hodně štěstí a úspěchů na jejich další cestě!